Policija nastavlja da hapsi u Liberlendu

Izvor: B92, 11.Maj.2015, 20:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policija nastavlja da hapsi u Liberlendu

Nakon Čeha Vita Jedličke, samoproglašenog predsednika Liberlenda, koji je zbog ilegalnog prelaska granice uhapšen u subotu na području Baranje, isto se dogodilo i sa još šestoro njegovih prijatelja i istomišljenika.

Oni su, naime, u nedelju u večernjim satima uhvaćeni u nezakonitom prelasku državne granice Hrvatske i Srbije u šumskom području "Gornja Siga" nedaleko od Zmajevca.

Reč je o teritoriji tzv. Liberlenda. Policija ih je privela u policijsku stanicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Beli Manastir, a u ponedeljak su izvedeni na prekršajni sud u ovom baranjskom gradu.

Podsetimo, Jedlička je uhapšen u subotu uveče, a nakon provedene noći u policiji na slobodu je pušten u nedelju. Pre toga mu je sudija za prekršaje odredio novčanu kaznu od 2400 kuna (oko 320 evra).

Ista novčana kazna je izrečena i njegovim uhapšenim prijateljima.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Policija nastavlja da hapsi u Liberlendu

Izvor: Radio 021, 11.Maj.2015

Nakon Čeha Vita Jedličke, samoproglašenog predsednika Liberlenda, koji je zbog ilegalnog prelaska granice uhapšen u subotu na području Baranje, isto se dogodilo i sa još šestoro njegovih prijatelja i istomišljenika...Oni su, naime, u nedelju u večernjim satima uhvaćeni u nezakonitom prelasku...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.