Izvor: B92, 11.Maj.2015, 20:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija nastavlja da hapsi u Liberlendu
Nakon Čeha Vita Jedličke, samoproglašenog predsednika Liberlenda, koji je zbog ilegalnog prelaska granice uhapšen u subotu na području Baranje, isto se dogodilo i sa još šestoro njegovih prijatelja i istomišljenika.
Oni su, naime, u nedelju u večernjim satima uhvaćeni u nezakonitom prelasku državne granice Hrvatske i Srbije u šumskom području "Gornja Siga" nedaleko od Zmajevca.
Reč je o teritoriji tzv. Liberlenda. Policija ih je privela u policijsku stanicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Beli Manastir, a u ponedeljak su izvedeni na prekršajni sud u ovom baranjskom gradu.
Podsetimo, Jedlička je uhapšen u subotu uveče, a nakon provedene noći u policiji na slobodu je pušten u nedelju. Pre toga mu je sudija za prekršaje odredio novčanu kaznu od 2400 kuna (oko 320 evra).
Ista novčana kazna je izrečena i njegovim uhapšenim prijateljima.
Policija nastavlja da hapsi u Liberlendu
Izvor: Radio 021, 11.Maj.2015
Nakon Čeha Vita Jedličke, samoproglašenog predsednika Liberlenda, koji je zbog ilegalnog prelaska granice uhapšen u subotu na području Baranje, isto se dogodilo i sa još šestoro njegovih prijatelja i istomišljenika...Oni su, naime, u nedelju u večernjim satima uhvaćeni u nezakonitom prelasku...




