Najviše ljudi želi da radi u SAD

Izvor: B92, 07.Maj.2010, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najviše ljudi želi da radi u SAD

Najpoželjnije zemlje za zapošljavanje su SAD, Velika Britanija i Kanada, zaključak je ankete koju je krajem prošle i početkom ove godine sprovela međunarodna mreža sajtova za zapošljavanje "The Network" u 35 zemalja.

U SAD želi da radi 52 odsto anketiranih, u Velikoj Britaniji 47, a u Kanadi 43 odsto.

Po atraktivnosti za zapošljavanje Rusija se našla tek na 32. mestu, sa samo 7 odsto ankeritanih koji su izrazili želju da rade u toj zemlji, preneli su ruski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mediji.

Stanovnici Finske su najzainteresovaniji za posao u Rusiji, sa čak 36 odsto. Želja Finaca da se zaposle u susednoj zemlji je dvodstruko veća od želje Ukrajinaca, a interesantno je da i 13 odsto anketiranih Kanađana nema ništa protiv da radi u najprostranijoj zemlji sveta.

Među zainteresovanim za rad u Rusiji 56 odsto je starosti od 20 do 34 godine, odnosno radno najaktivniji deo populacije, a 75 odsto ima visoko profesionalno obrazovanje.

U 48 odsto slučajeva posao u Rusiji za anketirane predstavlja profesionalni izazov.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.