Izvor: Domino Magazin, 25.Jun.2012, 03:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
A za večeru: Bakterije!
Da li i vi koristite mašine za pranje sudova? Od toga puno zavisi?
Da vas možda ne zanima šta jedete za večeru? Ako koristite uobičajene načine za pranje sudova, sunđer i deterdžent ogromna je verovatnoća da uz hranu unosite i gomilu bakterija svakog puta.
Naučnici kažu da bi vam bilo bolje da koristite mašine za pranje sudova koje posao obave mnogo temeljnije. Visoke temperature i hemikalije ubijaju bakterije bolje od ručnog pranja sudova. Jasno je da tako >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << visoke temperature vaše ruke ne mogu da izdrže, zbog čega i dolazi do ovakve razlike.
> Najprljavija mesta u tržnom centru su...
Ali nemojte da se brinete, evo saveta za sve nas koji nemamo mašine.
- Što češće menjajte sunđere, a možete i da ih dezinfikujete u mikrotalasnoj pećnici u trajanju od 30 sekundi, što je dovoljno da ubije bakterije.
- Nabavite rukavice kako biste se zaštitili od toplote.
- Nemojte baš previše da se sekirate oko svega toga pošto su vaši roditelji, babe i dede i svi ostali pretci preživeli bez mašine za pranje sudova pa ćete i vi.
A da li vas zanima koja su najprljavija mesta u toaletu?










