U vili u Sankt Peterburgu pronađeno blago

Izvor: B92, 31.Mar.2012, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U vili u Sankt Peterburgu pronađeno blago

Radnici koji su radili na obnovi vile iz 19. veka u centru Sankt Peterburga otkrili su u jednoj šupljini pravo porodično blago.

Građevinska firma Intarsia saopštila je danas da je u jednoj šupljini između dva sprata pronađeno više od 1.000 predmeta među kojima nekoliko srebrnih escajga i porcelanskih servisa kao i velika količina nakita.

Većina predmeta bila je umotana u novine sa datumima koji su neposredno prethodili Boljševičkoj revoluciji.

Vila je pripadala porodici Nariškin, jednoj od najpoznatijih ruskih plemićkih loza. U Intarsiji su naveli da će svi predmeti biti predati gradskom muzeju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

U vili u Sankt Peterburgu pronađeno blago

Izvor: medio.rs, 31.Mar.2012

Radnici koji su radili na obnovi vile iz 19. veka u centru Sankt Peterburga otkrili su u jednoj šupljini pravo porodično blago.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.