Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Mar.2017, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šid: Sprečen prolaz 10 migranata
Uprava carina saopštila je da su carinski i policijski službenici danas, na graničnom prelazu Šid ka Hrvatskoj, sprečili deset migranata u pokušaju ilegalnog prelaska državne granice.
Najpre su u tovarnom delu kamiona turskih registarskih oznaka, koji je prevozio plastične proizvode ka Holandiji, prilikom detaljnog pregleda, pronađena trojica mlađih muškaraca iz Avganistana, navodi se u saopštenju.
Potom je u tri kamiona domaćih registarskih oznaka pronađeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << još sedam mladića iz Avganistana sakrivenih među robom.
U prvom kamionu su se među drvene stolove namenjene nemačkom tržištu sakrila trojica mladih migranata. Potom su u kamionu koji je vozio tapacirani nameštaj iz Vranja u Italiju, pronađena još dvojica mladih Avganistanaca.
U tovaru papirnih kesa iz Čačka namenjenih nemačkom uvozniku pronađena su još dvojica ilegalnih migranata, takođe, državljana Avganistana.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Carinici pregledali kamione koji su prevozili drveni nameštaj i plastiku i zinuli od čuda kada su videli šta kriju kamiondžije (FOTO)
Izvor: BKTV News, 01.Mar.2017
Carinici i policajci su danas na graničnom prelazu Šid ka Republici Hrvatskoj sprečili ilegalan prelazak državne granice deset migranata...Najpre su u tovarnom delu kamiona turskih registarskih oznaka, koji je prevozio plastične proizvode ka Holandiji, prilikom detaljnog pregleda, pronađena trojica...





