Pupovac: Kampanja protiv Srba mora da stane

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Dec.2016, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pupovac: Kampanja protiv Srba mora da stane

Predsednik Srpskog narodnog veća (SNV) Milorad Pupovac izrazio je danas očekivanje da će se kampanja Autohtone hrvatske stranke prava zaustaviti i da se takve grupe i stranke ne tolerišu, poručivši da je krajnje vreme da se sigurnost i mir garantuju antifašistima i borcima za dostojanstvo žrtava u Jasenovcu.

On je za beogradske "Novosti" rekao da je SNV informisao nadležne u Hrvatskoj o pretnjama Autohtone hrvatske stranke prava, koja je za danas zakazala proteste ispred >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prostorija njegove stranke.

"To predstavlja ozbiljnu pretnju za naš rad i sigurnost", istakao je Pupovac, dodavši da je juče razgovarao sa šefom diplomatije Davorom Ivom Štirom i obavestio ga o ozbiljnim teškoćama sa kojima se suočava on i njegova stranka.

Predsednik SNV očekuje da "reaguju svi koji žele da zaštite Ustav Hrvatske, vrednosti Evrope, kao što su antifašizam, zaštita žrtava zločinačkih režima i manjinskih prava".

Pupovac se poslednjih dana našao na meti snažne ekstremističke kampanje zbog toga što je kritikovao postavljanje table sa ustaškim simbolima u Jasenovcu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.