
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Sep.2024, 23:39
Izložba oldtajmera u Distriktu
U okviru programa Kaleidoskop kulture, organizovana je izložba oldtajmera u Novom Sadu u Distriktu. Oldtajmeri, svedoci prošlih vremena i tehničkih dostignuća, nose sa sobom duh svojih epoha.
Oldtajmeri, ikone prošlih decenija, predstavljaju svedočanstvo istorije automobilske industrije. Njihova retkost i estetska vrednost podstiču entuzijaste širom sveta da ulažu u ove dragulje, a njihovim vlasnicima pružaju jedan poseban osećaj.
"Vožnja fićom je jedan poseban >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << doživljaj. Auto je vrlo mali, vozač i suvozač se u toku vožnje se non stop dodiruju i ja se neki put šalim i kažem da je fića idealan za 2 grupe ljudi. Za zaljubljene i posvađane", kaže Zoran Janković, iz Auto-moto kluba Panonija.
"Taj auto je merak, pošto svi oko njega gledaju, a ja ga obožavam, radio sam ga 2 godine, kod mene je 13 godine. Ovako iznad njega je trava izrasla, bio je potpuno truo. I sve je rađeno, šasija, motor, gume, ima delova iz Australije, Amerike, Italije", dodaje Ljubomir Dukić.
Imamo miks automobila, uglavnom su oldtajmeri, jedino je mustang koji je egzotičan auto, koji nije oltajmer. Oldtajmer uopšte nije jeftina priča, znači kad se restaurira treba puno puno godina i puno novca da bi se donio u originalnom stanju neki oldtajmer znači moraju biti i originalni delovi. Ne može neki limar da ti nakucka neki lim i evo to je moj oltajmer.
Iako održavanje oldtajmera može biti izazovno jer često zahteva specifične delove koji mogu biti teže dostupni, ova izložba predstavlja odraz istrajnosti, upornosti i ljubavi prema ljubimcu na četiri točka.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...