HUMANOST NA TANKOM LEDU

Izvor: Kurir, 14.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HUMANOST NA TANKOM LEDU

Samo četvoro građana Kikinde odazvalo se akciji prikupljanja novca za kupovinu jednog novog vozila i reparaciju starih vozila Hitne službe

KIKINDA - Za protekla četiri meseca, otkako je pokrenuta akcija prikupljanja novca za kupovinu jednog novog i reparaciju starih vozila Hitne službe, samo četvoro Kikinđana odazvalo se pozivu i uplatilo dobrovoljne priloge na namenski žiro račun.

Supružnici Mioljka i Slobodan Milutinov iz Kikinde uplatili su 1.000, a njihov >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sugrađanin Goran Gojkov 5.000 dinara. Obećanje dato letos da će za ovu akciju izdvojiti četvrtinu plate, odnosno 20.000 dinara, ispunio je i predsednik opštine Kikinda dr Branislav Blažić. Iako priznaje da se delimično razočarao u humanost svojih sugrađana jer, sem simboličnog broja Kikinđana, nijedna firma nije našla za shodno da izdvoji novac u tu svrhu, Blažić, inače po struci hirurg, smatra da ona ne bi smela da se završi neslavno.

- Bila bi prava šteta da akcija propadne, jer je njen inicijator nemački biznismen Rudolf Valter, vlasnik trgovinske kuće "Angropromet", spreman da donira polovinu iznosa koji sakupe građani i firme - smatra dr Blažić.

Od sedam raspoloživih vozila u ispravnom stanju su samo četiri, a njihova ukupna kilometraža iznosi čak dva miliona kilometara. Poslednje vozilo marke "jugo florida" kupljeno je pre sedam godina. Iako je u međuvremenu Hitnoj službi poklonjeno nekoliko vozila, samo nekoliko njih je pouzdano. Da bi kikindska bolnica i Hitna služba imale pouzdan vozni park potrebna su bar dva nova sanitetska vozila. Za kupovinu jednog vozila potrebno je oko 20.000 evra, međutim, sudeći po tempu priliva dobrovoljnih priloga, vozni park kikindske Hitne službe neće u skorije vreme biti podmlađen.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.