Zla kob porodice Milošević

Izvor: Blic, 01.Dec.2013, 20:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zla kob porodice Milošević

Bila je magla, ali Andriju ništa nije moglo da spreči da krene u Beograd da vidi sina i ćerku. Ni noćna vožnja mu nije smetala. Zato je u petak i krenuo, ali je tragično završio kod naplatne rampe u Šimanovcima.

Ovako pričaju za „Blic” prijatelji Andrije Miloševića (38), mlađeg brata proslavljenog fudbalskog reprezentativca Srbije Save Miloševića, koji je poginuo prekjuče oko 17.30 sati na autoputu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Šid-Beograd dok je žurio da se vidi sa sinom Matijom i ćerkom Janom koji žive sa majkom Danijelom u Beogradu. Njegov automobil „mercedes” udario je kamion „zastava”, vlasništvo NIS-a, koji je prevozio boce sa gasom. Na njih je potom naleteo i automobil „golf”, a „mercedes” je od silovitih udaraca sleteo u kanal kraj puta.

- Bio je brižan otac i redovno je posećivao decu. Tako je trebalo da bude i u petak - kažu njegovi prijatelji iz Bijeljine, i dodaju da je brat Sava u šoku.

Milošević je jedno vreme živeo u Loznici, gde je imao kuću. U poslednje dve godine boravio je češće u Beogradu. U Janji kod Bijeljine imao je firmu za eksploataciju drinskog šljunka „Omega SM”.

Igor Miklja: Sava u šoku

Iz medija sam saznao za ovu veliku tragediju. Čuo sam se sa Savom Miloševićem i on je bio šokiran. Vidno je potresen. To je sve što mogu da kažem - rekao je Igor Miklja, najbolji prijatelj Save Miloševića.

- Andrija je omiljen u sportskim krugovima, a posebno među igračima fudbalskog kluba Proleter iz Johovca. Bio je i veoma aktivni član uprave kluba - navodi Dragan Tešić, sportski radnik iz Bijeljine.

Svi koji su poznavali Andriju o njemu govore samo najlepše.

- Dugo smo se poznavali i često družili. Jedna veoma pozitivna osoba. U slobodno vreme smo često igrali bilijar - ističe Mićo Lazić iz Bijeljine.

Danijela Vranić: Teško

Ne mogu da verujem da se to dogodilo Savi. Emotivna sam i ovo mi teško pada. Savo je odličan prijatelj i znam koliko je posvećen porodici, pa ne mogu ni da zamislim koliko mu je ovo teško palo. Andriju sam jednom prilikom upoznala kada sam pevala kod njega u klubu - navodi pevačica.

I Obrenko Miljković, rukometni sudija, podseća na poslednje druženje s Andrijom.

- Pre dva dana smo bili u kafiću. Naravno, razgovarali smo o sportu. Andrija je bio pravi džentlmen, galantan i odličan momak - podvlači Miljković.

Sahrana Andrije Miloševića biće danas u 12 sati u rodnom selu Johovcu.

Savo, Andrija i njihova sestra Cvijeta, koja je najmlađa, rođeni su u semberskom selu Johovac. U njihovoj porodičnoj kući danas niko ne živi. Majka im je umrla, a otac Stevo tragično nastradao pre dve godine. Savinog i Andrijinog oca ubio je iz puške njihov deda Savo, i to prilikom porodične svađe. I deda Savo je kasnije preminuo u fočanskom zatvoru, gde je bio na izdržavanju kazne.

Tomislav Karadžić: Tragedija

Žalim zbog tragedije u porodici Save Miloševića. Odmah sam pozvao Zorana Lakovića, generalnog sekretara FSS, i rekao mu da od danas svi moramo biti uz Miloševića, da mu pomognemo - podvukao je Tomislav Karadžić, predsednik FSS.

Posle ove tragedije, Savo Milošević samo je povremeno posećivao porodičnu kuću u Johovcu. Retko je dolazio i mlađi brat Andrija. Njihova sestra Cvijeta, koju Bijeljinci zovu Mira, ostala je da živi u Bijeljini. Ona je juče sa članovima najuže porodice bila u kući. Nije htela da izlazi niti da prima posete.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.