Izvor: B92, 18.Okt.1999, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zasto je u SRJ zabranjen "Reporter"?

Posto je jugoslovensko Ministarstvo unutrasnjih poslova zabranilo unosenje magazina "Reporter" u zemlju, glavni i odgovorni urednik ovog nedeljnika, Perica Vucinic, govoreci o mogucim razlozima zbog kojih se vlast odlucila na ovakav potez, za radio B2 92 kaze: "Mi se u Reporteru' ne pitamo koji je to tekst izazvao zabranu, jedino se pitamo zasto je bas Reporter' od svih ostalih nedeljnika postao drzavni neprijatelj br. 1. Mozda je ostriji i slobodniji jer nije imao bolna iskustva koja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je imala druga stampa za vreme rata, pa to vlastima ne odgovara". Prvi covek "Reportera", Perica Vucinic najavio je da ce pokusati da taj nedeljnik doture u SRJ. "Mi moramo da dodjemo do citalaca. Mislim da cemo se pojaviti u Srbiji i u Beogradu", zakljucio je Vucinic, ali nije precizirao na koji nacin ce to pokusati da ostvari.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.