Vojni manevri u Iranu

Izvor: Studio B, 19.Feb.2012, 15:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojni manevri u Iranu

Iranska revolucionarna garda saopštila je da je danas započela dvodnevne vojne vežbe kojima bi trebalo da unapredi odbrambene kapacitete zemlje, suočene sa mogućim pretnjama iz inostranstva.

Mohamad Pakpur, komandant kopnenih snaga te najjače vojne jedinice u Iranu, naveo je na njenom veb-sajtu da je vojna vežba pod nazivom "Valfadžr" (Zora), započela nedeleko od grada Jazda, u centralnom delu zemlje.

Ti najnoviji manevri održavaju se u vreme eskalacije napetosti između Irana i zapadnih zemalja. Izrael ne odbacuju ni mogućnost vojnog udara na Iran zbog nukleranog programa te zemlje, za koji u Teheranu ističu da ima miroljubivu svrhu.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.