Viršle u lisnatom testu sa susamom

Izvor: Telegraf.rs, 04.Maj.2017, 09:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viršle u lisnatom testu sa susamom

Sastojci:

- 1 tabla gotovog lisnatog testa

- 4 viršle

- 1 žumance

- so

- susam

Priprema:

Jednu tablu lisnatog testa što tanje razviti i iseći nožem na trake sirine 3 cm i dužine oko 25 cm. Svaku viršlu preseći na pola i tu polutku umotati u traku od testa.

Svaku rol viršlu poređati u pleh uz malo razmaka i premazati žumancetom, pa posuti susamom i dekorisati, sa malo mašte, kao na slici. Peći u zagrejanoj rerni oko 25 minuta.

(Telegraf.rs)

Nastavak na Telegraf.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.