Izvor: Kurir, 06.Apr.2010, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaskršrnja služba u manastiru Devič

SRBICA, 6. aprila (Tanjug) - Administrator eparhije raško-prizrenske episkop Atanasije služio je danas na treći dan Vaskrsa svetu liturgiju u manastiru Devič na severu Kosova, uz sasluženje vikarnog episkopa Teodosija i četiri sveštenoslužitelja. Bila je to prilika da vladike čestitaju Vaskršnje praznike mnogostradalnom sestrinstvu devičkom, koje na čelu sa mati Anastasijom već godinama ostaje i opstaje uz svetog Joanikija Devičkog.  

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Prva liturgija u Deviču

Izvor: Glas javnosti, 07.Apr.2010, 07:06

SRBICA - Vladika Atanasije, administrator Eparhije raško-prizrenske, i vladika lipljanski Teodosije služili su juče vaskršnju liturgiju u delimično obnovljenom manastiru Devič kod Srbice, prenosi Beta...To je prva liturgija u manastiru Devič koju je od martovskog nasilja 2004. godine, kad je manastirski...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.