Izvor: Kurir, 06.Apr.2010, 23:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vaskršrnja služba u manastiru Devič
SRBICA, 6. aprila (Tanjug) - Administrator eparhije raško-prizrenske episkop Atanasije služio je danas na treći dan Vaskrsa svetu liturgiju u manastiru Devič na severu Kosova, uz sasluženje vikarnog episkopa Teodosija i četiri sveštenoslužitelja. Bila je to prilika da vladike čestitaju Vaskršnje praznike mnogostradalnom sestrinstvu devičkom, koje na čelu sa mati Anastasijom već godinama ostaje i opstaje uz svetog Joanikija Devičkog.
Prva liturgija u Deviču
Izvor: Glas javnosti, 07.Apr.2010, 07:06
SRBICA - Vladika Atanasije, administrator Eparhije raško-prizrenske, i vladika lipljanski Teodosije služili su juče vaskršnju liturgiju u delimično obnovljenom manastiru Devič kod Srbice, prenosi Beta...To je prva liturgija u manastiru Devič koju je od martovskog nasilja 2004. godine, kad je manastirski...



