Izvor: B92, 31.Jan.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U PETAK KRECU KONVOJI

Strpce -- Posle visednevne blokade najjuznije srpske enklave na Kosovu, u petak krecu konvoji ka Strpcu i iz njega, potvrdio je predsednik opstinskog odbora Demokratske strane Slavisa Staletovic. Dogovor je postignut u razgovoru s komandantom americke baze Bondstil, generalom Hjubertom. Staletovic je istakao da su predstavnici americkog KFOR odustali od zahteva da pratnju konvoja uslovljavaju odustajanjem Srba od namere da sprece ulazak Albanaca u zgradu opstine u Strpcu. Hjubert je najavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ce KFOR u petak ipak dovesti nekoliko sluzbenika Albanaca na njihova radna mesta u opstini u Strpce. "Albanci su odustali od blokade puteva, ali medju Srbima u Strpcu i dalje vlada napetost", rekao je Staletovic i dodao da smatra da bi razgovori o dolasku Albanaca morali da predju na visi nivo i da se u njih ukljuci drzavni Koordinacioni centar za Kosovo i Metohiju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.