Izvor: Kurir, 08.Jan.2011, 09:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TEODOSIJE: SRBI, VRATITE SE U PRIZREN!
PRIZREN - Episkop raško-prizrenski Teodosije pozvao je juče u Prizrenu raseljene Srbe da se vrate u taj grad. Teodosije je iz delimično obnovljenog sabornog hrama svetog Đorđa poručio Prizrencima, koji su nevoljno napustili svoje domove 1999, da se stiču uslovi za
PRIZREN - Episkop raško-prizrenski Teodosije pozvao je juče u Prizrenu raseljene Srbe da se vrate u taj grad.
Teodosije je iz delimično obnovljenog sabornog hrama svetog Đorđa poručio Prizrencima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << koji su nevoljno napustili svoje domove 1999, da se stiču uslovi za povratak.
- Oni neće biti sami, jer će pored svoje kuće imati i ovu, hram svetog Đorđa. Mi ćemo biti s njima, a Gospod je sa svima nama - poručio je Teodosije, koji je zajedno sa sveštenstvom služio božićnu liturgiju u sabornom hramu svetog Đorđa, gde je održana centralna proslava Božića.
Liturgiji je prisustvovalo više stotina Srba s Kosmeta i iz centralne Srbije, kao i potpredsednik Vlade Božidar Đelić i predstavnik Ministarstva spoljnih poslova Srbije Damjan Krnjević.
Episkop Teodosije izrazio je i nadu da će posle konačne obnove hrama svetog Đorđa i Episkopije uskoro biti završena i prizrenska Bogoslovija. On je posle liturgije, zajedno s Đelićem i Krnjevićem, prošetao Prizrenom i upoznao ih sa procesom obnove prizrenske Bogoslovije.
(E. K.)











