Izvor: Blic, 17.Feb.2014, 09:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Spremni udarnički slogani
LDP je u ovu kampanju ušao sa sloganom „Vreme je“ sa kojim je pre 24 godine na izbornu trku išao DS, nešto kasnije i radikali, a uz istu poruku „Otpor“ je rušio Miloševića. (+)
Srpska napredna stranka “Svom snagom u reforme”
Demokratska stranka
“Demokratija na staroj adresi”
Demokratska stranka Srbije
“Znam kome verujem”
Liberalno demokratska partija
“Vreme >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je”
Udruženi regioni Srbije
“Da radimo i da živimo”
Savez vojvođanskih Mađara
“Hrabro, ali odgovorno”
Srpska radikalna stranka "I Kosovo i Rusija"
Liberali su među prvima obelodanili s kojim će sloganom njihovi kandidati za poslanike učestvovati u izbornoj kampanji. Njihov moto u narednih mesec i po dana za izbore biće „Vreme je“. Ipak, ta parola u istoriji srpskog višestranačja viđena je već nekoliko puta. S tim sloganom prvi su na izbore izašle demokrate i to 1990. godine, a šest godina kasnije i SRS. Ipak, parola „Vreme je“ ostala je upamćena iz kampanje pokreta „Otpor“, koji je uz tu poruku krenuo u rušenje Slobodana Miloševića na predsedničkim izborima iz septembra 2000. godine.
Nenad Milić, šef izbornog štaba LDP, kaže za „Blic“ da niko nije monopolista na taj slogan.
- „Vreme je“ danas uzvik svakog čoveka u ovoj namučenoj zemlji kome su neuspešne politike pojele godine i decenije. Kada mi kažemo „Vreme je“ poruka je i da je vreme za LDP, da zajedno sa ljudima konačno obavimo velike poslove koji su pred Srbijom. Drugi su vreme potrošili, mi nećemo - objašnjava Milić.
G17 plagirao Francuze, SNS Hrvate
Srpske političke stranke su više puta kopirale slogane političkih stranaka iz inostranstva. Tako je svojevremeno G17 plus, tada na čelu sa Miroljubom Labusom, na izbore išao s parolom „Srbija na prvom mestu“, koja je zapravo prepisana iz kampanje francuskog nacionaliste Žan-Marija le Pena, čiji je slogan bio „Francuska na prvom mestu“. Predizborni slogan naprednjaka s prošlih izbora „Pokrenimo Srbiju” viđen je na hrvatskim izborima 2003. godine, kada je Ivo Sanader svoju trku vodio sloganom „Pokrenimo Hrvatsku“.
Iako kampanja traje već dve nedelje, većina stranaka je tek ovih dana odredila slogane, a neke partije, poput socijalista, odlučiće o njima narednih dana. Kako saznajemo, naprednjaci će u izbornoj trci učestvovati s više parola, a jedna od njih biće „Svom snagom u reforme“. Demokrate su odlučile da u kampanji učestvuju uz poruku „Demokratija na staroj adresi“, dok će slogan URS biti „Da radimo i da živimo“. Slogan DSS je „Znam kome verujem“, dok SVM u kampanju idu uz parolu „Hrabro, ali odgovorno“.
Bora Miljanović, direktor marketinške agencije „Reprezent komunikejšn“, kaže za „Blic“ da slogani nemaju važnost, ukoliko ih ne prati akcija. On smatra da su slogani koje su stranke odredile za ove izbore udarnički, a da je njihov cilj pobuđivanje emocije.
- Ova kampanja drugačija je od ostalih, jer stranke nemaju para. Takođe, već je poznat pobednik, pa se trka vodi samo za koalicionog partnera - dodaje Miljanović.
Najčitanije SADA:
LDP uzeo oslagan "Otpora"
Izvor: Vesti-online.com, 17.Feb.2014
Liberalno demokratska partija je u ovu kampanju ušao sa sloganom "Vreme je" sa kojim je pre 24 godine na izbornu trku išla Demokratska stranka, nešto kasnije i radikali, a uz istu poruku "Otpor" je rušio Miloševića...Uz "Vreme je" rušen Milošević ..LDP je među prvima obelodanio s kojim će...





















