Smenjen predsednik opštine Brus

Izvor: B92, 21.Avg.2013, 11:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smenjen predsednik opštine Brus

Brus -- Predsednik opštine Brus Zoran Obradović (SPS) smenjen je s te funkcije pošto mu je 16 od 29 odbornika izglasalo nepoverenje.

Kako je Tanjugu rekao Obradović, inicijativu opozicije NS (10), DS (3) i JS (1) za izglasavanje nepoverenja podržala su i dva odbornika URS-a, koji su sa socijalistima, SNS, DSS i GG "Preobraženje" bili u vlasti.

"Veoma sam iznenađen, jer se sve dešavalo dok sam ja bio na godišnjem odmoru. Ovo nije sramota samo za Brus, već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i za Srbiju", rekao je Obradović istakavši da bi naredna skupština trebalo da se održi za petnaestak dana.

Prema rečima predsednika Skupštine opštine Brus Zorana Gavrilovića (DSS), u toku su pregovori između partija, a nova koalicija biće poznata najverovatnije do petka.

"“Konsultacije oko izbora novog predsednika, članova veća i dalje traju. Verujem da ćemo naći način da koalicija profunkcioniše, a postoji mogućnost i proširenja koalicije, da li sa JS ili DS videćemo. Mi smo obe partije zvali kada smo pravili koaliciju, ali oni tada taj poziv nisu prihvatili"”, rekao je Tanjugu Gavrilović.

On je dodao da su dobrodošli i odbornici Nove Srbije koji ranije nisu bili u vlasti, pozivajući ih da svojim idejama doprinesu razvoju opštine.

Na pitanje da li će SNS, koja ima najviše odbornika, dobiti mesto predsednika opštine, Gavrilović je kazao “da su sve opcije otvorene”.

Vlast u Brusu je do sada činila jedinstvena odbornička grupa “Svi za Brus” – SNS (7), SPS (2), DSS (2), URS (2), GG “Preobraženje” (2), a u opoziciji su bili NS (10), DS (3) i JS (1).
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

BRUS: Smenili predsednika opštine dok je bio na odmoru?!

Izvor: Kurir, 21.Avg.2013

Veoma sam iznenađen, jer se sve dešavalo dok sam ja bio na godišnjem odmoru. Ovo nije sramota samo za Brus već i za Srbiju, kaže Zoran Obradović..BRUS - Predsednik opštine Brus Zoran Obradović (SPS) smenjen je sa te funkcije pošto mu je 16 od 29 odbornika izglasalo nepoverenje...Kako je rekao...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.