Sindikati sutra o protestu u školama

Izvor: Blic, 12.Avg.2014, 16:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikati sutra o protestu u školama

Beograd - Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) 1. septembra stupiće u jednodnevni štrajk, a da li će im se pridružiti i ostala tri reprezentativna sindikata znaće se nakon sutrašnjeg sastanka.

Član Predsedništva USPRS Jasna Janković rekla je Tanjugu da je sastanak sindikata zakazan sutra za u podne i podsetila da je Glavni odbor Unije još 4. jula doneo odluku o jednodnevnoj obustavi rada i protestu na Trgu Nikole Pašića u Beogradu.

Četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << reprezentativna sindikata u prosveti USPRS, Sindikat radnika u prosveti Srbije, GSPRS "Nezavisnost" i Sindikat obrazovanja Srbije formirali su štrajkački odbor koji je krajem juna najavio pripreme za veliki protest 1. septembra.

-Tražili smo da se prvo uredi javni sektor, uvedu platni razredi, pa tek onda smanjuju plate za 10 odsto - objašnjava Janković.

Ona je dodala da se sada dešava da zaposleni sa srednjom školom u pojedinim agencijama imaju veću platu u profesora u školama i da bi nepravedno bilo smanjenje plate za 10 odsto na postojeće plate.

Janković kaže da to nije jedini problem, da je mnogo nerešenih pitanja u prosveti, počev od onog šta deca uče u školi, ali i da više od 30.000 nastavnika u školama nema pun fond časova.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Štrajk prosvetnih radnika

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Štrajk prosvetara 1. septembra

Izvor: Radio 021, 12.Avg.2014

Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) 1. septembra stupiće u jednodnevni štrajk, a da li će im se pridružiti i ostala tri reprezentativna sindikata znaće se nakon sutrašnjeg sastanka...Članica Predsedništva USPRS Jasna Janković rekla je da je sastanak sindikata zakazan sutra za podne...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.