Izvor: Politika, 27.Feb.2010, 20:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šenlučenje prekinula Žandarmerija
Zrenjanin – Korodin Jene, šezdesettrogodišnji Zrenjaninac iz naselja Mužlja, juče oko podneva počeo je da uznemirava komšiluk pucanjem iz vatrenog oružja čiji je i kolekcionar, a koje je svojevremeno koristio i kao strastven lovac. Kada je, posle dužeg šenlučenja i prijave građana intervenisala policija, Jene se zatvorio u svoju kuću na uglu Bolmanske i Ulice Jožefa Atile. Na pokušaj policije da uđe u kuću, i na poziv da odbaci oružje i da se preda, on je odgovarao >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << pucnjevima. Jene u kući stanuje sam, a nije pomoglo ni ubeđivanje ćerke koja je došla da ga nagovori da posluša organe reda.
U međuvremenu su u naselje Mužlja stigli pripadnici Protivterorističke jedinice Žandarmerije iz Beograda, koji su opkolili kuću. Nešto posle 17 časova, posle upotrebe „šok bombe” sa suzavcem, specijalci su upali kroz prozore u kuću i savladali izgrednika. U višečasovnoj filmskoj drami koja se juče odigrala u zrenjaninskom predgrađu, na svu sreću nije bilo žrtava.
Korodin je svojevremeno radio kao fotograf u očevoj radnji, a u poslednje vreme bio je čuvar na ribnjaku. Komšije tvrde da je sklon alkoholu i da je i juče bio pripit.
Đ. Đukić
[objavljeno: 28/02/2010]









