SPECIJALNI SUD: Radonjić i Romić stigli na saslušanje!

Izvor: Kurir, 14.Jan.2014, 18:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPECIJALNI SUD: Radonjić i Romić stigli na saslušanje!

Radonjić i Romić bi trebali danas da budu saslušani pred istražnim sudijom oko 18 časova o okolnostima kako je došlo do ubistva Slavka Ćuruvije

BEOGRAD - Bivši visoki funkcioneri DB Ratko Romić i bivši načelnik Centra DB za Beograd Milan Radonjićkoji su danas uhapšeni oko podneva zbog sumnje da su učestvovali u ubistvu novinara Slavka Ćuruvije dovedeni su pred istražnog sudiju u zgradu Specijalnog suda.

Radonjić i Romić bi trebali danas da budu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << saslušani pred istražnim sudijom Specijalnog suda oko 18 časova o okolnostima kako je došlo do ubistva Slavka Ćuruvije.

Milan Radonjić (54) se tereti da je kao šef Centra Državne bezbednosti u Beogradu organizovao, a Ratko Romić (51), da je kao operativac tog centra bio saučesnik u ubistvu Slavka Ćuruvije na Uskrs, 11. aprila 1999.

Naredbu da se Ćuruvija ubije izdao je Radomir Marković (68) koji je u zatvoru  Zabela gde služi maksimalnu kaznu od 40 godina.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.