SNS: Da nam se vrate mandati

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Maj.2010, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNS: Da nam se vrate mandati

BEOGRAD - Srpska napredna stranka spremila je formulare kojima će nakon objavljivanja odluke Ustavnog suda o neustavnosti blanko ostavki tražiti da im se oduzeti mandati vrate, izjavio je danas Tanjugu potpredsednik Glavnog odbora naprednjaka Nebojša Stefanović.

"Nakon odluke Ustavnog suda da su blanko ostavke na lokalnom nivou neustavne, svi odbornici SNS, kojima su neustavno oduzeti mandati aktiviranjem blanko ostavki, a kojih je oko 600 na nivou cele Srbije, podneće zahtev >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za vraćanje mandata", rekao je Stefanović.

On je istakao da naprednjaci očekuje da će nadležni organi, koji su oduzeli mandate, a kojima će biti upućeni zahtevi za njihov povraćaj, te mandate odbornicima SNS i vratiti.

Prema njegovim rečima, najviše mandata odbornicima SRS, koji su nakon raskola prešli u SNS, oduzeto je u Skupštini opštine Novi Beograd - 17, zatim u skupštinama opština Palilula i Grocka po 13 i drugim beogradskim opštinskim parlamentima.

Kada je u pitanju Skupština grada Beograda, Stefanović je rekao da će oko 10 odbornika tražiti povraćaj mandata.

Ustavni sud Srbije utvrdio je 21. aprila da član Zakona o lokalnim izborima koji se odnosi na institut blanko ostavki nije u skladu sa Ustavom Srbije i potvrđenim međunarodnim ugovorima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.