Izvor: B92, 12.Apr.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNP: KOVAC BIO IZLOZEN "BESPRIZORNIM" NAPADIMA DPS-A
Podgorica -- Socijalisticka narodna partija saopstila je u petak da je savezni sekretar za zdravstvo i visoki funkcioner SNP-a Miodrag Kovac, koji je izvrsio samoubistvo, u poslednje vreme bio izlozen "besprizornim i neosnovanim napadima Demokratske partije socijalista i pojedinih rezimskih glasila Crne Gore". "SNP je u obavezi da podsjeti javnost da je dr Kovac bivao u kontinuietetu, a posebno u posljednje vrijeme izlozen besprizornim i neosnovanim napadima DPS-a i pojedinih rezimskih glasila, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posebno lista 'Publika', u namjeri da neistinama i insinuacijama ponize njegovu humanu i visoko moralnu licnost i time izvrse atak na SNP", navodi se u saopstenju. SNP podseca da su zvanicnim Izvestajem jugoslovenske Vlade odbaceni svi takvi i slicni "zlonamjerni pokusaji diskreditacije licnosti dr Kovaca, uz ocjenu Vlade SRJ da je Kovac svoju duznost obavljao odgovorno i u skladu sa zakonom".
Miodrag Kovac bio je clan Izvrsnog odbora SNP, poslanik u Skupstini Crne Gore i clan jugoslovenske Vlade na funkciji saveznog ministra, potom saveznog sekretara za rad, zdravstvo i socijalno staranje. Miodrag Kovac je tokom prosle godine od strane Vlade SRJ odredjen za ambasadora u Svedskoj i dobio je agreman i ocekivalo se da tokom ovog meseca otputuje u Stokholm.













