Izvor: B92, 31.Jan.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SLOVENIJA PREUZELA ZGRADU AMBASADE SRJ U VASINGTONU
Vasington -- Iz Ulice Kalifornija br. 2410 u Vasingtonu, u okviru sporazuma o sukcesiji bivse Jugoslavije, u sredu je iseljena ambasada Jugoslavije u SAD i na dalje koriscenje data predstavnicima Slovenije.
Ceremonija prve diplomatske primopredaje obavljena je brzo i efikasno.
"Na ovom primeru iskazala se spremnost Vlade SRJ da dosledno i efikasno ispunjava svoje obaveze u realizaciji sporazuma o sukcesiji", rekao je otpravnik poslova jugoslovenske ambasade u SAD Ivan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Zivkovic, izrazavajuci ocekivanja da ce vasingtonski primer predstavljati podsticaj za brze i efikasnije dalje diplomatsko raskusurivanje SRJ, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Ambasador Slovenije u SAD Davorin Kracun takodje je izrazio zadovoljstvo efikasnoscu kojom su resena tehnicka i ostala pitanja vezana za primopredaju ovog objekta, cija vrednost na vasingtonskom trzistu nekretnina prevazilazi 7 miliona dolara. "Potrebno je izvrsiti neke popravke i adaptacije pre nego sto otvorimo ovaj novi slovenacki dom u Vasingtonu. Cin primopredaje obavljen je onako kako smo se dogovorili", rekao nam je Kracun na koktelu kojim je, uz prisustvo diplomatskih predstavnika dve zemlje, obelezena promena zastava ispred ambasade.













