Izvor: Radio Slobodna Evropa, 06.Dec.2014, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SB UN: Razmotriti ljudska prava u S. Koreji

Deset od 15 članica Savjeta bezbjednosti Ujedinjenih ancija tražilo je da se u program tog tijela stavi situacija s ljudskim pravima u Sjevernoj Koreji.

U pismu koje je predato trenutno predsjedavajućoj zemlji Savjeta bezbjednosti, navodi se da kršenje ljudskih prava u Sjevernoj Koreji "prijeti da destabilizuje region".

Taj dokument nisu potpisale Rusija i Kine, koje se smatraju saveznicima Sjeverne Koreje i koje imaju pravo veta u Savjetu bezbjednosti UN.

Zahtjev >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << da se to pitanje stavi na program Savjeta bezbjednosti je posljednji u nizu koraka u međunarodnom pritisku ove godine na Sjevernu Koreju.

Komisija UN ranije ove godine je objavila izvještaj o kršenju ljudskih prava u Sjevernoj Koreji i upozorila da bi njen lider Kim Džong Un mogao biti odgovoran.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.