Izvor: RTS, 23.Okt.2013, 08:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rasprava o predlozima Visokog saveta sudstva
Debata o izboru predsednika nekoliko sudskih institucija koje je predložio Visoki savet sudstva, na denvnom redu sednice parlamenta.
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće debatu o odlukama o izboru predsednika nekoliko sudskih institucija koje je predložio Visoki savet sudstva.
Obrazlažući predloge VSS pred poslanicima, zamenik predsednika te institucije Miroljub Tomić rekao je juče da je, s obzirom da predstoji sprovođenje nacionalne strategije razvoja pravosuđa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i reforme pravosuđa, značajno da na čelo sudova u Srbiju dođu stručni i visoko moralni ljudi.
Tomić je naveo da predsednici najviših sudova uSrbiji treba da daju maksimalan doprinos da se u pravosuđu poveća efikasnost, kvalitet, stručnost, ažurnost, ali i odgovornost, što je, kako je rekao, značajno za sve građane.
VSS je predlozizo da se na mesto predsednika Vrhovnog kasacionog suda izabere dosadašnji vršilac funkcije predsednika tog suda Dragomir Milojević, a da se na mesto predsednika Upravnog suda izabere dosadašnji sudija tog suda Jelena Ivanovoć.
Ta sudska institcija predložila je da se na čelo Privrednog apelacionog suda izabere Miroslav Nikolić.
Takođe, predloženo je da sudija Višeg prekršajnog suda bude Zoran Pašalić bude izabran na mesto predsednika tog suda, a da predednik Apelacionog suda u Beogradu bude Duško Milenković, dosadašji sudija tog suda.
VSS je predlozizo i da se za predsednika Apelacionog suda u Nišu izabere Dragan Jocić dosadašnji sudija Vrhovnog kasacionog suda, kao i da se za predsednika Apelacionog suda u Kragujevcu izabere Dubravka Damjanović, dosadašnji sudija tog suda.
Poslanici republičkog parlamenta razmatraće i predlog VSS da se izabere 11 sudija koji se prvi put biraju na sudijsku funkciju kako bi se popunila upražnjena sudijska mesta i omogućio efikasniji rad Upravnog suda i privrednih sudova.
Parlamentarci bi nakon što razmotre te odluke trebalo da pređu na debate o izboru članova skupštinskih odbora i stalnih delegacija, a nakon toga i na pretres amandmana na nova zakonska rešenja o legalizaciji.
Rasprava o izboru predsednika sudova
Izvor: RTS, 23.Okt.2013
Debata o izboru predsednika nekoliko sudskih institucija koje je predložio Visoki savet sudstva, na dnevnom redu sednice parlamenta. ..11.15 - Nastavljena rasprava o izboru predsednika nekoliko sudskih institucija...Poslanici Skupštine Srbije nastavili su debatu o odlukama o izboru predsednika nekoliko...





