Izvor: B92, 24.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RZZO: JOKSIMOVIC NASTOJI DA IZAZOVE NESTASICU
Republicki zavod za zdravstveno osiguranje okarakterisao je u utorak kao "potpuno neistinite i zlonamerne" tvrdnje ministra zdravlja Srbije Obrena Joksimovica da je RZZO odgovoran za nestasicu lekova, javlja FoNet. Predstavnici RZZO saopstili su da je sustina problema u tome sto Zavod zeli da placa samo lekove koji se zaista potrose i potrebni su zdravstvenim ustanovama, a ne one za koje Joksimovic, sa proizvodjacima, odredi da su potrebni.
U tekstu se dodaje da je RZZO insistirao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da zdravstvene ustanove i apoteke naruce lekove neophodne gradjanima, ali da je Joksimovic prosle nedelje usmeno naredio direktorima zdravstvenih ustanova i apoteka da ne narucuju lekove, kako bi izazvao njihovu nestasicu. "Zavod placa sve lekove koji dodju u zdravstvene ustanove, ali nece placati ono sto Joksimovic i proizvodjaci dogovore, a ne treba gradjanima Srbije", saopstio je RZZO.














