Pucnjava u centru Prištine, 40 povređeno u stampedu

Izvor: B92, 29.Jul.2016, 23:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pucnjava u centru Prištine, 40 povređeno u stampedu

Priština -- Više od 40 osoba povređeno je u stampedu koji je usledio posle pucnjave u centru Prištine, gde je u toku bio lokalni "Birfest", saopštila je kosovska policija.

Pucnjava je usledila sinoć, posle svađe. Jedna osoba povređena, javlja RTS.

Povređeni su zatražili pomoć u bolnici, a prema navodima lekara i policije povrede su nastale tokom paničnog bega sa trga u centru Prištine, u blizini hotela "Grand".

Prištinski mediji navode da je posle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pucnjave na gradskom trgu vladao pravi haos, a nekoliko ljudi ostalo je bez svesti da leži na pločniku.

Policija je ubrzo nakon pucnjave zatvorila trg i saopštila da je posle intervnecije pronađen mladić ranjen iz oružja.

Među organizatorima festivala piva u Prištini kažu da se radi o malom incidentu, između dvoje mladih ljudi, prenosi RTS.

Enđeljuša Ljatifi, koorganizator festivala prepričala je da je nakon pucnjave usledila panika u publici.

"Nema velikog incidenta. Ali čak i mali incident u takvim slučajevima može izazvati haos kao večeras", rekla je Ljatifi.
Pogledaj vesti o: Beer fest

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.