Protestovali zaposleni „Politike a.d

Izvor: Politika, 20.Jul.2012, 16:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protestovali zaposleni „Politike a.d"

BEOGRAD  - Deo zaposlenih u „Politici a.d” okupio se danas u 10.30 sati ispred ulaza u prostorije u Cetinjskoj ulici u Beogradu, tražeći da im se isplati jedna i po zaostala zarada i da se vlada aktivno uključi u rešavanje problema u kojima se nalazi „Politika”.

Predsednik Samostalnog sindikata u „Politici a.d” Miodrag Obradović rekao je novinarima da zaposleni nisu dobili jednu i po platu i da pored isplate tih dugovanja oni traže i da svi koji su „Politiku a.d” >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << doveli na ivicu stečaja odgovaraju.

„Ako ovaj zahtev ne bude ispunjen mi ćemo organizovati potpunu obustavu rada. To znači, između ostalog, da neće biti štampanja dnevnih listova Politika i Kurir”, rekao je Obradović.

On je dodao da zaposleni iz svih delova „Politike” od vlade zahtevaju da smeni zastupnika državnog kapitala koga je imenovala i da aktivno učestvuje u rešavanju problema.

„Ne želimo da se, kao do sada, nanosi nenadoknadiva šteta nečemu što je temelj srpskog društva. Ako se ogluše o naše zahteve organizovaćemo široku društvenu akciju za spas Politike od propadanja”, poručio je Obradović.

Među okupljenima je bio i generalno direktor „Politike a.d” Zefirino Grasi, koji je rekao da podržava zahteve zaposlenih da im bude isplaćeno ono što su zaradili.

„Štamparija, koja je stub 'Politike' u finansijskom smislu, radi punim kapacitetom, ali ne može da naplati svoja dugovanja. Pored toga na red je došla i otplata kredita, uzimanih za kupovinu opreme i to je nešto što 'Politika a.d' ne može da izvede bez pomoći države”, rekao je Grasi.

On je precizirao da je ove godine počela otplata kredita od sedam miliona evra podignutog u Komercijalnoj banci.

Grasi je dodao i da „Politika a.d” traži pomoć od vlade, jer je država većinski vlasnik kompanije, ali i ocenio da je ovo nezgodan trenutak, jer tehnička vlada nema kapaciteta da im izađe u susret, a nova još nije formirana.

Grasi je rekao i da je nemački VAC ponudio „Politici a.d”, koja je vlasnik 50 odsto kompanije „Politika novine i magazini”, da otkupi i VAC-ov udeo u vlasništvu, ali da je VAC pošto nije dobio odgovor u roku od 30 dana, svoj udeo prodao „Ist media grup” iz Moskve.

Tanjug

objavljeno: 20.07.2012.

Nastavak na Politika...



Povezane vesti

Traže isplatu zaostalih zarada

Izvor: Nezavisne Novine, 20.Jul.2012

BEOGRAD - Dio zaposlenih u dnevnom listu "Politika AD" okupio se ispred ulaza u prostorije u Cetinjskoj ulici u Beogradu, tražeći da im se isplati jedna i po zaostala zarada i da se vlada aktivno uključi u rješavanje problema u kojima se nalazi ta medijska kuća.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.