Proširenje saradnje sa Marokom

Izvor: RTS, 11.Nov.2010, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proširenje saradnje sa Marokom

Šefovi diplomatija Srbije i Kraljevine Maroko Vuk Jeremić i Taib Fasi Fihri potpisali u Tangeru međudržavne sporazume iz oblasti kulture, nauke, prosvete i sporta. Prema oceni Jeremića, stvoreni uslovi za proširenje saradnje sa Marokom.

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić i ministar inostranih poslova Kraljevine Maroka Taib Fasi Fihri potpisali su u Tangeru međudržavne sporazume iz oblasti kulture, nauke, prosvete i sporta.

Jeremić je najavio da će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Fihri uskoro doći u Beograd, kada će biti potpisani i sporazumi u oblasti ekonomije i trgovine.

"Maroko je jedna od zemalja sa kojom smo u prethodnom periodu ostvarili izuzetno blisku saradnju kada je reč o problemu Kosova i Metohije i tako su se ostvarili uslovi da se ona proširi i na drugim poljima", rekao je Jeremić.

Šef srpske diplomatije je dodao da Maroko uskoro postaje član Saveta bezbednosti, pa je tema razgovora sa šefom marokanske diplomatije bila i predstojeća saradnja u okviru organizacije Ujedninjenih nacija.

Jeremić je u Tangeru, sa predstavnicima još 80 zemalja, učestvovao na plenarnom zasedanju "Foruma juga".

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

JEREMIĆ U KRALJEVINI MAROKO

Izvor: Kurir, 11.Nov.2010

TANGER - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić i ministar inostranih poslova Kraljevine Maroka Taib Fasi Fihri potpisali su danas u Tangeru međudržavne sporazume u oblasti kulture, nauke, prosvete i sporta...Jeremić je najavio da će Fihri uskoro doći u Beograd, kada će biti potpisani i...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.