Izvor: RTS, 09.Dec.2011, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar u bolnici u Kalkuti
Više od 80 ljudi, uglavnom pacijenata, poginulo je u velikom požaru u bolnici u indijskom gradu Kalkuti. Zvaničnici optužuju osoblje da je pobeglo iz bolnice i ostavilo pacijente, zbog čega je uhapšeno šest činovnika.
Najmanje 89 osoba, od kojih su mnogi pacijenti, poginulo je u požaru koji je rano jutros izbio u bolnici AMRI u indijskom gradu Kalkuti, prenose agencije.
Vladini zvaničnici optužili su bolničko osoblje da je ostavilo pacijente i pobeglo iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zgrade posle izbijanja požara, prenela je agencija AP.
Indijska policija uhapsila je šest činovnika bolnice pod optužbom za ubistvo.
Prema zvaničnim podacima, među poginulima su troje zaposlenih bolničara, a ostali su bolesnici i njihovi rođaci.
Vatrogasci na dugim merdevinama polomili su prozore na gornjim spratovima višespratne zgrade bolnice AMRI da bi izvukli zarobljene pacijente kako se ne bi ugušili.
Spasioci su neke pacijente na nosilima i kolicima prebacili u obližnju bolnicu.
Požar je izbio rano jutros u podrumu bolnice koji se koristio kao skladište, a u kojem je bilo mnogo zapaljivih predmeta. Vatra se brzo proširila zgradom i zarobila pacijente.
Uzrok požara za sada nije poznat. Vatrogasci koji su odmah stigli na mesto nesreće nekoliko sati su se borili sa požarom pre nego što su ga stavili pod kontrolu.








