Poginuo rudar u Resavici

Izvor: B92, 17.Dec.2013, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poginuo rudar u Resavici

Beograd -- Jedan rudar poginuo je u Rudniku mrkog uglja "Rembas" u Resavici, saopštilo je danas Ministarstvo prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja.

U saopštenju se navodi da je telo Novice Milojkovića nađeno juče u bunkeru za rovni ugalj u pogonu separacije.

Prema navodima državne rudarske inspekcije, Milojković je bio rukovalac mašina i uređaja na separaciji, a ne zna se kako je upao u bunker za ugalj.

Uviđaj je izvršio inspektor odeljenja MUP iz Despotovca, a uzrok smrti utvrdiće se tokom istrage, piše u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.