Izvor: RTS, 16.Jun.2011, 20:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počinje treći "Krokodil"
Treći književni festival "Krokodil" održava se do 18. juna u amfiteatru ispred Muzeja istorije Jugoslavije. Na festivalu učestvuje 15 domaćih i stranih pisaca.
U amfiteatru ispred Muzeja istorije Jugoslavije večeras počinje treći po redu književni festival "Krokodil". Do 18. juna publici će se, pod otvorenim nebom, predstaviti 15 domaćih i stranih pisaca.
Gosti su uglavnom iz regiona, u skladu sa punim nazivom manifestacije, koji objašnjava i njen programski >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << profil - "Književno Regionalno Okupljanje Koje Otklanja Dosadu I Letargiju".
Prve večeri publici će se čitanjem svojih tekstova i kroz razgovor sa voditeljima predstaviti Goran Vojnović (Ljubljana), Aleksandar Stanković (Zagreb), Barbi Marković (Beč), kao i Saša Ilić i Svetislav Basara (Beograd).
Voditelji razgovora su, kao i prethodnih godina, Ivan Bevc (Beograd) i Kruno Lokator (Zagreb).
Program obuhvata i video projekcije kojima se upotpunjuje portret gosta. Na kraju će, u muzičkom delu, nastupiti bend "Kralj Čačka". Sutra su gosti Klemens Majer (Lajpcig), Ivana Sajko (Pula), Faruk Šehić (Sarajevo), Ivan Čolović (Beograd) i Predrag Lucić (Split), uz muziku benda "Keckec & Fluffers".
Za subotu su najavljeni Renato Baretić (Split), Miloš Živanović (Beograd), Vlado Bulić (Zagreb), Balša Brković (Podgorica) i Mirko Kovač (Rovinj), ali se ne zna da li će Kovač, zbog zdravstvenih razloga, doći na festival ili se uključiti putem skajpa.
U muzičkom delu festivala nastupiće i popularni "Goribor". Ulaz je slobodan.





