Izvor: B92, 25.Feb.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plavšić: Mirno čekam presudu
Beograd -- Bivša predsednica Republike Srpske Biljana Plavšić otputovaće u sredu iz Beograda u Hag, gde će joj u četvrtak pred Haškim tribunalom biti izrečena presuda, pišu frankfurtske "Vesti". "To je završnica puta koji je odavno počeo i neka ide kako jeste. Koliko sam se teških jada nagledala prošlih godina, onda sve što mi se sada dešava i nije tako strašno. Potpuno sam smirena i mirno čekam presudu. I zdravstveno sam relativno dobro, s obzirom na moje godine i kroz šta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sam sve prolazila", rekla je Bilajna Plavšić za frankfurtske "Vesti".
Pretresno veće treba da u sredu izrekne presudu Biljani Plavšić za zločin protiv čovečnosti, deo optužnice za koji je priznala krivicu. Tužilaštvo je tražilo kaznu od 15 do 25 godina, dok je Odbrana iznela stav da bi svaka kazna duža od 8 godina zatvora za Biljanu Plavšić značila doživotnu robiju.








