Pjongjang odbio Kerijev plan

Izvor: B92, 12.Okt.2013, 12:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pjongjang odbio Kerijev plan

Pjongjang -- Severna Koreja odbila je da potpiše pakt o nenapadanju koji je prošle nedelje američki državni sekretar Džon Keri ponudio Pjongjangu.

Tokom nedavne posete Japanu, Keri je izjavio da su "vrata za pregovore Severnoj Koreji otvorena", ukoliko odustane od nuklearnog oružja i povinuje se medjunarodnim zahtevima.

Portparol severnokorejske Nacionalne odbrambene komisije odgovorio je da bi Vašington trebalo da prestane da preti Pjongjangu sankcijama ili će Severna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Koreja nastaviti sa nuklearnim probama i provokacijama uključujući vojne vežbe na Korejskom poluostrvu, prenela je agencija AP.

Ranije ove nedelje, Severna Koreja je kritikovala zajedničku dvodnevnu vojnu vežbu pomorskih snaga SAD-a, Južne Koreje i Japana i ocenila ih "kao pripreme za napad na Sever", mada su akteri naveli da su "vežbe bile defanzivne prirode".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.