Pjer Mirel razgovarao s Pajevićem

Izvor: B92, 29.Jan.2013, 08:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pjer Mirel razgovarao s Pajevićem

Beograd -- Direktor za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji Pjer Mirel razgovarao je u Beogradu s direktorom vladine kancelarije za evropske integracije Milanom Pajevićem.

Na dnevnom redu su bili politički kriterijumi koje Srbija mora da ispuni - reforma pravosuđa i državne administracije, borba protiv korupcije, ljudska i manjinska prava.

Poseta Mirela podudarila se sa objavljivanjem najnovijih rezultata koji pokazuju da je podrška građana ulasku Srbije u Uniju dostigla >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekordni minimun.

Za razliku od rezultata iz 2002. godine, kada se 72% građana izjašnjavalo za članstvo Srbije u Uniji, danas samo 41 odsto njih podržava taj proces. Paradoksalno u prilikama u Srbiji je to da podrška građana za ulazak u Evropsku uniju konstantno pada iako sve više političkih stranaka prelazi u tabor evroentuzijasta.

"Njegova poseta je u okviru redovnih kontakata u vezi sa izradom godišnjeg izveštaja Komisije o napretku Srbije u evropskim integracijama", rekao je ranije, najavljujući posetu, Peter Stano, portparol evropskog komesara za proširenje Štefana Filea.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pjer Mirel u poseti Beogradu

Izvor: Akter, 29.Jan.2013

Direktor za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji Pjer Mirel doputovaće danas u Beograd gde će razgovarati sa srpskim zvaničnicima

Nastavak na Akter...

Pjer Mirel danas u Beogradu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Jan.2013

BRISEL -..Direktor za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji Pjer Mirel doputovaće danas u Beograd gde će razgovarati sa srpskim zvaničnicima, rečeno je Tanjugu u sedištu EK u Briselu..."Njegova poseta je u okviru redovnih kontakata u vezi sa izradom godišnjeg izveštaja Komisije o napretku Srbije...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.