Partizan - Zvezda 72:73 (37. minut)

Izvor: Mondo, 10.Jun.2013, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana mt:s pokušavaju da "overe" 12. uzastopnu titulu, dok Crvena zvezda Telekom traži šansu za nastavak serije.

Čak 32 faula i 35 slobodnih bacanja viđeno je u prvom poluvremenu treće utakmice finala plej-ofa, a rezultat je nerešen - 39:39 (24:20, 15:19).

Partizan se uglavnom nalazio u vođstvu, najviše sa šest poena >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << razlike (29:23 - u 13. minutu, posle trojke i "ali-up" zakucavanja Lučića), da bi Zvezda u 17. minutu izjednačila trojkom Rakočevića.

Sudije su, generalno, zauzele oštar kriterijum, pa su već od 14. minuta počele prinudne izmene zbog opterećenosti prekršajima. Na poluvreme su kod crno-belih otišli Bogdanović sa četiri i Milosavljević sa tri faula, dok su na drugoj strani Rakočević, Lazić i Katić dobili po tri.

Najbolji strelci su Lučić sa 14 i Lovernj sa šest (0/4 slobodna bacanja), odnosno Rakočević sa 11 i Subotić sa sedam.

Crno-beli imaju veliku prednost u šutu za dva poena (71:40 odsto), ali su zato promašili gotovo polovinu "penala" (9/17, Zvezda 15/18). U vazduhu, za sada, niko nije ostvario značajnu prednost - 17:16, uz po pet ofanzivnih skokova.

Partizan je prvi meč pred svojim navijačima dobio više nego ubedljivo (82:54), dok je u revanšu, kao gost, gubio praktično svih 40 minuta i na kraju slavio rezultatom 71:69.

Pionir je u ponedeljak uveče dupke pun, osim u "tampon" zonama, koje su bile neophodne, pošto se u dvorani nalazi i oko 500 pristalica Zvezde.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.