Pančevu potrebna slana soba

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Feb.2010, 20:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pančevu potrebna slana soba

PANČEVO - Pančevu je preko potrebna "slana soba", jer pančevačka deca imaju više problema sa bronhitisom i astmom od ostale dece u Srbiji, ocenio je danas načelnik dečijeg internog odeljenja u gradskoj bolnici Staniša Bauman.

On je, povodom nedavnog otvaranja "slane sobe" u Beogradu rekao za Radio Pančevo da bi takva soba "dobro došla i tom gradu kako bi bolesna deca bila adekvatnije lečena".

"Svakako da bi jedan soba mogla da se uzme u obzir i za nas, pogotovo zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << manje dece kod kojih se najčešće koriste rastvori natrijum-hlorida", rekao je doktor Bauman.

On nije mogao da precizira koliko bi to koštalo, ali je istakao da bi "slanu sobu" trebalo što pre napraviti ako se ne radi o velikim ulaganjima.

"Razgovaraću sa kolegama iz Beograda kakve su mogućnosti, kolika je ta investicija, da pokušamo da to uradimo i ovde", dodao je načelnik dečijeg internog odeljenja u pančevačkoj bolnici.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.