Izvor: B92, 20.Dec.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PRAVOSUDJE I DALJE TALAC IZVRSNE I ZAKONODAVNE CLASTI
Beograd -- Predsednica Okruznog suda u Beogradu Vida Petrovic-Skero iznela je misljenje da je godinu dana posle promene vlasti u Srbiji, pravosudje u Srbiji i dalje talac izvrsne i zakonodavne vlasti. Na okruglom stolu o pravnoj odgovornosti i buducnosti pravosudja u Srbiji, ona je posebno kritikovala nacin na koji je donet paket zakona o sudovima u Skupstini Srbiji. "Kako mozemo da govorimo o prevazilazenju proslosti, ako prilikom donosenja ovih zakona nije postovana nikakva volja i procedura, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nego su doneti kompromisom politickih partija", prokomentarisala je Vida Petrovic-Skero. "Ocigledno se da je nasa zakonodavna vlast poigrala sa pravosudjem i ponovo ga pregazila. Ne moze da funkcionise pravosudje na ovakav nacin da se ono ponovo pritiska.
Sudija nece postati nikako ni jaci, ni cvrsci, ni samostalniji ukoliko stalno strepi - promenio je Babarogu koja ga plasi. Zbog ove sada, onako uvezban za poslednjih 10 godina, imace potrebu i zelju da samo promeni svoju partiju i to nam se, na zalost, desava. Ja se pribojavam i da je u sledecih nekoliko meseci moguc kraj jednog ozbiljnog pravosudja", kaze Petrovic-Skero.


