PACIJENTI HITNE POMOĆI EVAKUISANI ZBOG POŽARA

Izvor: Kurir, 02.Sep.2011, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PACIJENTI HITNE POMOĆI EVAKUISANI ZBOG POŽARA

HELSINKI - Zbog požara koji je izbio u bolnici na severozapadu Finske, oko 200 pacijenata je evakuisano a deo osoblja je lečen zbog udisanja dima, saopštile su lokalne vlasti.

"Požar je počeo na odeljenju hitne pomoći a u potpunosti je ugašen oko 10.15 sati", rečeno je u Univerzitetskoj bolnici u gradu Turku, preneo je AFP.

Portparol spasilačke službe Mika Kontio rekao je za finsku novinsku agenciju STT da je uzrok požara kvar na električnim instalacijama.

Trideset i pet spasilačkih i nekoliko policijskih vozila učestvovalo je u spasilačkoj operaciji.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.