Izvor: B92, 19.Sep.1999, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od subote uvece ometa se emitovanje programa Studija B
Beogradjani i stanovnici dela Srbije od 20 sati u subotu ne mogu da prate program Studija B jer je signal te stanice ometan, receno je agenciji Beta u Studiju B. U izjavi za Radio B2 92 direktor Studija B Dragan Kojadinovic rekao je da su svi u Studiju B ogorceni jer ovo "vise nije ni rat za medije, ni rat izmedju medija". "Bojim se da je ovo nesto mnogo ozbiljnije i da je pocetak onoga sto mozda kao avet ovih dana ili poslednjih meseci kruzi nad ovim nasim prostorima", rekao je Kojadinovic >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i dodao: "Mi smo dobili pre neki dan povodom nase prijave Saveznom ministarstvu telekomunikacija jedan odgovor od njih u kome se kaze da je Savezno ministarstvo obavljajuci poslove iz svog delokruga iz ispitavanja i delovanja na terenu utvrdilo da se sa lokacija u susednim drzavama, odnosno sa brodova i aviona, ometa emitovanje jugoslovenskih radio i tv-stanica. Prema nasim saznanjima nije rec o tome, i mi cemo pokusati da snimimo koje su to lokacije sa kojih se ometaju programi Studija B", rekao je Kojadinovic nazvavsi saopstenje Ministarstva sprdacinom.









