Izvor: B92, 29.Dec.2013, 00:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obamin odmor poremetio protest
Kailua -- Odmor predsednika SAD Baraka Obame je malo poremetio miran protest nekoliko desetina demonstranata koji se protive upotrebi bespilotnih letelica i GMO.
Vraćajući se u iznajmljenu kuću u Kailui posle jutarnjeg treninga u teretani, Obama je sa svojom pratnjom prošao pored nekoliko desetina demonstranata koji su nosili parole na kojima je, između ostalog, pisalo "Bespilotne letelice: neetičke i nezakonite", "Američke baze napolje" i "Zatvorite Gvantanamo odmah", prenela je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agencija Rojters.
Neki od demonstranata su nosili parole protiv genetski modifikovane hrane.
To je bio drugi dan mirnog protesta nedaleko od kuće na Havajima u kojoj Obama sa porodicom provodi dvonedeljni odmor.
Obama uglavnom nailazi na topao prijem lokalnih stanovnika u Honoluluu, u kome je rođen i gde je proveo veći deo detinjstva.
Kailua se nalazi na 19 kilometara od Honolulua.






















