Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jan.2012, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nepoznat uzrok zaraze hepatitisom u Senti
SENTA -
Ni nedelju dana nakon što je kod nekoliko pacijenata Onkološkog dispanzera u Senti otkrivena zaraza hepatitisom B nema zvaničnih informacija kako je do nje došlo, ali ni koliki je zaista broj obolelih. Do sada je ispitivanju podvrgnuto 300 korisnika senćanskog onkološkog dispanzera, a danas je u toj ustanovi bila i epidemiološka ekipa Instituta za javno zdravlje Vojvodine.
Kod 11 osoba koje su primale terapiju u senćanskom onkološkom dispanzeru zvanično je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << potvrđen hepatitis B, a pretpostavlja se da je broj zaraženih i veći rekao je za Radio-televiziju Vojvodine načelnik Odeljenja epidemiologije u Kikindi dr Mirko Tomković.
On je danas, zajedno sa kolegama iz Instituta za javno zdravlje Vojvodine obišao Opštu bolnicu u Senti, a javnost će, kako nam je rečeno, biti obaveštena o rezultatima kada epidemiološka ispitivanja budu završena.
Do zaraze je, kako se prvo pretpostavljalo, došlo zbog nepravilnog i nesterilnog pružanja citostatske terapije.
Ne prejudicirajući uzrok zaraze, Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo najavljuje da će u narednih nekoliko dana održati stručno predavanje osoblju o higijeni ruku i upotrebi odgovarajućih sredstava za dezinfekciju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
EPIDEMIJA HEPATITISA U SENTI
Izvor: Kurir, 12.Jan.2012, 08:07
U Senti obolelo devetoro pacijenata, a sumnja se da je broj inficiranih veći od dvadeset..SENTA - Zarazili se u dispanzeru?..U Senti se gotovo svakodnevno povećava broj obolelih od hepatitisa B. Od prvobitnih petoro, broj zaraženih povećao se na devetoro pacijenata. Sumnja se, međutim, da obolelih...







