Izvor: RTS, 19.Dec.2013, 17:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ne(sporni) konkurs u Medijani
Iako je konkurs niške opštine Medijana o prijemu osam radnika sproveden po zakonu, ta radna mesta biće popunjena tek po dobijanju saglasnosti Vlade Republike Srbije, jer se u medijima, kako kažu, spekulisalo da je konkurs neregularan.
Gradska opština Medijana saopštila je da iako je konkurs za prijem osam novih radnika sproveden po zakonu, odlučeno da se do daljeg ne donese rešenje o prijemu.
Povodom brojnih spekulacija u javnosti o masovnom zapošljavanju u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Nišu oglasio se i nedavno formirani Lokalni antikorupcijski forum (LAF). LAF od javnih gradskih funkcionera zahteva da prilikom zapošljavanja radnika u gradskim i opštinskim organima strogo poštuju zakone, a posebno poslednje izmene Zakona o budžetskom sistemu koje su na snazi od 7. decembra
Kako je saopšteno, poziv da se ispitaju nedavni konkursi, upućen je niškoj policiji, inspekciji rada Nišavskog okruga, niškom zaštitniku građana, Agenciji za borbu protiv korupcije i Državnoj revizorskoj instituciji.
Lokalni antikorupcijski forum u Nišu zahteva prestanak raspisivanja konkursa za unapred poznate radnike, takozvane konkurse sa slikom koji su nelegetimni i diskriminatorski, navodi se u saopštenju LAF-a.
Postupak će mirovati po sili Zakona o budžetskom sistemu, a popunjavanje radnih mesta biće nastavljeno po dobijanju saglasnosti Vlade Republike Srbije.
Iz niške gradske opštine Medijana saopšteno je da prilikom sprovođenja konkursa nije bilo nepravilnosti kao i da niko od prijavljenih nije u srodstvu sa čelnicima opštine, kako su pojedini mediji objavili.
U julu 2012. godine, kada je vlast u toj gradskoj opštini promenjena, u opštini je radilo 48 radnika, zaposlenih na neodređeno i određeno vreme po ugovorima o delu ili povremenim poslovima.
U Opštini ih je danas 41, svi sa ugovorima na neodređeno vreme, navodi se u saopštenju gradske opštine Medijana.
rts.nis@rts.rs
+381 18 236 588










