Izvor: B92, 24.Okt.1999, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavljena blokada Orahovca
Oko 4.000 Albanaca okupilo se u nedelju u Orahovcu kako bi potvrdili da i dalje odbijaju dolazak ruskih vojnika Kfora u tom gradu, javlja Beta. Albanci su postavili barikade na prilazu grada 23. avgusta, protestujuci zbog najava da ruski vojnici treba da preuzmu kontrolu tog grada. Ruski vojnici nisu poslati u Orahovac, a barikade se jos nalaze na prilazima grada, posto su nemacki i holandski vojnici Kfora, koji su nadlezni za taj sektor, obecali da ih nece ukloniti silom. Demonstranti, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji su nosili transparente "NATO da, Rusi ne", "Rusi van Orahovca", rekli su da Kosovo ne treba da bude podeljeno.
SPO je, ovim povodom, optuzio Misiju UN na Kosovu i medjunarodne snage u pokrajini da saradjuju sa "albanskim ekstremistima". "Odbijanje Kfora da izvrsi deblokadu Orahovca i obezbedi normalne zivotne uslove za 3.000 orahovackih Srba pokazuje da mirovna misija na Kosovu i Metohiji i dalje tesno saradjuje sa albanskim ekstremistima", navodi se u saopstenju SPO-a prenosi Beta.












