Izvor: B92, 06.Feb.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"NEMA RAZLOGA ZA PODIZANJE TENZIJA"
Beograd -- Predsednik Koordinacionog tela za jug Srbije Nebojsa Covic izjavio je da "nema nikakvih razloga za zabrinutost i podizanje tenzija"
zbog najava mogucih diverzantskih akcija albanski ekstremista na jugu Srbije. "SRJ i Srbija su dale odredjene norme amnestije koja ce maksimalno biti postovana, ali i od komadanata bivse OVPMB ocekuje da ce iskoristiti maksimalnu sansu u smislu integracije i normalizacije zivota", istakao je Covic. On je izrazio uverenje da ce Srbi, Albanci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Romi na jugu Srbije istrajati u izgradnji mira na ovom podrucju i naglasio da se "mir mora graditi u skladu s drzavnim planom jer on nosi kvalitet juga Srbije, a time i novi kvalitet Balkana i Jugoistocne Evrope".




