Meri Vorlik ambasadorka SAD u Beogradu

Izvor: RTS, 25.Dec.2009, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meri Vorlik ambasadorka SAD u Beogradu

Na sednici američkog Kongresa potvrđeno imenovanje Meri Vorlik za novu ambasadorku u Srbiji. Vorlik će na tom mestu zameniti Kamerona Mantera.

Američki Senat jednoglasno je potvrdio imenovanje Meri Vorlik za ambasadora SAD u Srbiji, objavili su američki mediji.

Imenovanje Meri Vorlik i još devet ambasadora potvrđeno je juče na poslednjoj sednici pred božićne praznike.

Portparol američke ambasade Brajan Stimler nedavno je izjavio da se nada da će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ambasadorka Vorlik stići u Beograd sredinom januara.

Američki predsednik Barak Obama saopštio je u septembru nameru da imenuje Meri Vorlik za ambasadora u Beogradu, a Bela kuća je tada navela da je reč o veoma značajnom mestu.

Svedočeći pred spoljnopolitičkim odborom Senata, Vorlikova je u novembru izjavila da će ukoliko bude postavljena "aktivno pomagati demokratsku vladu i narod Srbije u njihovoj želji da prevaziđu izazove svoje nedavne istorije i postanu zemlja koja ima konstruktivnu i odgovornu ulogu lidera u regionu, zemlja koja želi da se u potpunosti integriše u Evropu i u evro-atlantsku zajednicu naroda."

Meri Vorlik je istakla da je majska poseta potpredsednika Džozefa Bajdena Beogradu ponudila novu šansu u odnosima SAD i Srbije i pružila podsticaj uspostavljanju čvršćih odnosa između dve zemlje.

"Potpredsednik je jasno izneo našu želju da iz prošlosti krenemo ka budućnosti, uz Srbiju koja će biti prosperitetna i u potpunosti integrisana u Evropu", rekla je Vorlik.

Meri Vorlik je diplomata od karijere. Do maja 2009. bila je vršilac dužnosti zamenika pomoćnika sekretara odbrane za Rusiju, Ukrajinu i Evroaziju.

Od 2001. do 2004. godine radila je kao ministar-savetnik za ekonomska pitanja u američkoj ambasadi u Moskvi, a pre toga bila je deo konzularnih i ekonomskih misija u ambasadama SAD u Nemačkoj, Filipinima i Bangladešu.

Prethodni ambasador SAD Kameron Manter napustio je dužnost pre isteka roka zbog preuzimanja nove diplomatske dužnosi u Iraku.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Meri Vorlik imenovana za ambasadora SAD u Srbiji

Izvor: SrbijaNet.rs, 25.Dec.2009

Američki Senat jednoglasno je potvrdio imenovanje Meri Vorlik za ambasadora SAD u Srbiji, objavili su danas američki mediji. Imenovanje Meri Vorlik i još devet ambasadora potvrdjeno je juče na poslednjoj sednici pred božićne praznike.

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Meri Vorlik ambasadorka SAD u Srbiji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Dec.2009

VAŠINGTON - Američki Senat jednoglasno je potvrdio imenovanje Meri Vorlik za ambasadora SAD u Srbiji, objavili su danas američki mediji...Imenovanje Meri Vorlik i još devet ambasadora potvrđeno je juče na poslednjoj sednici pred božićne praznike...Diplomata od karijere..Meri Vorlik je diplomata...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Vorlik ambasador u Srbiji

Izvor: Kurir, 26.Dec.2009, 07:30

VAŠINGTON - Američki Senat jednoglasno je potvrdio imenovanje Meri Vorlik za ambasadora SAD u Srbiji, objavili su juče američki mediji. Imenovanje Meri Vorlik i još devet ambasadora potvrđeno je juče na poslednjoj sednici pred božićne praznike. Portparol američke ambasade Brajan Stimler nedavno...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.