Izvor: B92, 08.Dec.1999, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Madzar: Rasterivati dilere sa ulica je van pameti
Clan grupe nezavisnih ekonomista G17 Ljubomir Madzar izjavio je da je "van pameti" odluka crnogorske vlade da se uz pomoc policije rasteruju dileri deviza sa gradskih ulica. On je u izjavi Radiju Crne Gore rekao da je u projekat dvovalutnog sistema u Crnoj Gori posumnjao tek kad je cuo da policija progoni dilere sa ulica, dodavsi da dilere treba da ukloni slobodno raspolaganje i razmena deviza na bankarskim salterima, po realnom kursu, a ne policija. "To nije u duhu dvovalutnog sistema i gore je nego u Srbiji", ocenio je Madzar, prenosi Beta.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





