Izvor: B92, 27.Maj.2015, 00:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KG: Miting opozicije u subotu
DS i "Zajedno za Šumadiju" u Kragujevcu u subotu, 30. maja, organizuju miting na koji su pozvali građane da dođu i pokažu šta misle o aktuelnoj vlasti.
Bivši gradonačelnik Veroljub Stevanović je pozvao građane Šumadije i Kragujevca na miting opozicije koji bi trebalo da pokaže i celoj Srbiji "šta zaista mislimo o sadašnjoj vlasti koja nas vodi u sigurnu propast".
On je istakao da imamo "skoro potpunu blokadu medija i vlast koja koristi sva moguća sredstva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << informisanja kako bi uticala na svest građana lažima koje svakodnevno plasira".
Stevanović smatra i da su zato "mitinzi jedini način da i opozicija u Srbiji kaže šta misli o svemu što nam se dešava", saopšteno je iz "Zajedno za Šumadiju".
Prema njegovim rečima, miting opozicije u Beogradu je imao odličan ođek ali će tek miting u Kragujevcu, "koji je do skoro slovio za oazu demokratije i slobode mišljenja, doneti prve prave rezultate".
On kaže i da će miting u Kragujevcu biti prilika da se ukaže na trenutni položaj grada, "koji je do pre nekoliko meseci bio po svemu treći u Srbiji" kao i "na stanje u sportu, kulturi, socijali, investicijama...".
Stevanović je najavio seriju mitinga širom Srbije, "čiji je cilj da opozicija ukaže na ono što radi sadašnja vlast, na slabe učinke ljudi koji čine tu vlast i podseti građane da su važni rezultati, a ne prazna obećanja".
Pogledaj vesti o: Kragujevac









