Jezivo - statua mrda!

Izvor: Mondo, 23.Jun.2013, 16:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jezivo - statua mrda!

Britanci ubeđeni da je statuu u muzeju "zahvatilo" egipatsko prokletstvo. Pogledajte!

Kao u nekom uvrnutom filmu - statua iz Egipta, koja se nalazi u Muzeju Mančestera, pomera se sama od sebe!

Statua visoka 25 centimetara, žrtvena ponuda bogu Ozirisu, pronađena je u jednoj grobnici u Egiptu, i nalazi se u tom muzeju već 80 godina.

Video sigurnosne kamere uključene 24 sata dnevno zabeležio je neobičan fenomen. Tokom dana, statua se sama od sebe okrenula >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za 180 stepeni!

Ovaj slučaj zbunio je zaposlene u muzeju, ali i egiptologa Kembela Prajsa i TV fizičara Brajana Koksa, koji pokušavaju zajedno da proniknu u suštinu ovog fenomena.

Lokalci smatraju da je reč o prokletstvu, dok naučnici kažu za pomeranje statue postoji jednostavno objašnjenje - pomera se zbog vibracija poda koje izazivaju posetioci dok hodaju.



(MONDO)

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

VIDEO: Jezivo - statua mrda!

Izvor: Cafe.ba, 23.Jun.2013

Britanci ubijeđeni da je statuu u muzeju zahvatilo egipatsko prokletstvo. Pogledajte!

Nastavak na Cafe.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.