Debata o kreditnim rejtinzima u UN

Izvor: B92, 10.Sep.2013, 20:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Debata o kreditnim rejtinzima u UN

Njujork -- UN bi trebalo imaju značajniju ulogu u stvaranju osnova za objektivnu i pouzdanu ocenu uloge međunarodnog sistema kreditnih rejtinga, smatra Vuk Jeremić.

Predsednik Generalne skupstine Ujedinjenih nacija Vuk Jeremić je otvarajući tematsku debatu o "Ulozi agencija za kreditni rejting u međunarodnom finansijskom sistemu", istakao da se o tome po prvi put debatuje u UN.

"Potrebno je izvršiti objektivan pregled buduće uloge agencija u globalnom finansijskom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sistemu. Odbor za finansijsku stabilnost, vodeće međuanrodno telo centralnih banaka i finansijskih zvaničnika, predložilo je više mera, uključujući i one kojima se smanjuje regulatorno oslanjanje na rejtinge koje predlože Agencije", kazao je on.

Prema njegovim rečima, sadašnji status kvo je teško održiv i potrebno je razgovarati o tome kako da se ublaže potencijalne konsekvence mogućih grešaka agencija u budućnosti.

Jeremić je zapitao kako sadašnji sistem kreditnih rejtinga utiče na zemlje u razvoju od kojih mnoge ni nemaju izgrađene kreditne rejtinge.

On je podsetio da, prema zaključcima samita Rio+20, politike usmerene na jačanje ekonomskog rasta treba da budu integrisane kroz dve dimenzije održivog razvoja - društvenu i ekološku.

"Politika i akcije koje će sprovoditi agencije za kreditni rejting mogle bi imati ključni uticaj na mandat Generalne skupštine da koncenptualizuje univerzalnu tranziciju ka održivom razvoju", zaključio je Jeremić.

Skupu su prisustvovali predsednik "Fič Rejtingsa" Pol Tejlor, njegov kolega iz "Standard & Purs" Daglas Piterson, izvršni direktor "Bejn Kepitala" Stiven Paljuka, zamenik generalnog sekretara OECD Iv Leterm, predsednik "Euro Vorking Grupe" Saveta EU Tomas Vizer, Kevin Buler iz "Mekenzija" i predsednik japanske Agencije za kreditni rejting Makoto Ucumi.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Debata o kreditnim rejtinzima u UN

Izvor: B92, 10.Sep.2013

Njujork -- UN bi trebalo imaju značajniju ulogu u stvaranju osnova za objektivnu i pouzdanu ocenu uloge međunarodnog sistema kreditnih rejtinga, smatra Vuk Jeremić...Predsednik Generalne skupstine Ujedinjenih nacija Vuk Jeremić je otvarajući tematsku debatu o "Ulozi agencija za kreditni rejting...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.